Vítejte na tomto blogu. Nebojte se, stále existuju, akorát si momentálně užívám poslední zbytky prázdnin a na blog nemám příliš pomyšlení.

Červenec 2017

Design pro vás 0.4 - žlutá květina

30. července 2017 v 17:59 | Váhavá |  Designy pro vás
Ahoj všichni,
tak dnes opět přicházím s článkem. Asi není nijak překvapující, že se jedná o design. Zjistila jsem, že zatím všechny designy, které jsem zveřejnila na tomto blogu mají tématiku přírody. Možná bych se příště mohla pokusit o jiné téma, ale nic neslibuji. Ráda totiž používám svoje fotky a většina mých fotek je z přírody.
Na tento design jsem využila fotku, kterou jste mohli vidět v minulém článku. Design je takový čistý, ve světlejších jemných barvách, takže na léto celkem vhodný.
Tentokrát jsem ani nedávala žádný nadpis, ale pro případného zájemce je možné ho dodělat. Použité písmo je Tw Cen MT.
Pokud byste o design měli zájem, napište mi pod tento článek a domluvíme se.
Po kliknutí na obrázek se ukáže plná velikost.Jako vždy budu moc ráda, pokud mi napíšete svůj upřímný názor.
A samozřejmě zákaz kradení.
Mějte se krásně,
vaše Váhavá

Fotky 0.3 - v lese

29. července 2017 v 18:30 | Váhavá |  Moje fotky
Ahoj všichni,
tak se opět ozývám po dvou dnech. Rozhodla jsem se, že se nebudu snažit vydávat články tak často. Do teď jsem skoro každý den napsala jeden článek, ale vím, že to není dlouhodobě udržitelné. Natož pak až začne semestr. Proto se tady články nebudou objevovat úplně pravidelně, ačkoli teď o prázdninách by jich mělo stále být celkem dost.
Jinak včera jsem byla v kině na filmu Dunkerk a bylo to opravdu úžasné, takže vřele doporučuji. (Mám se snažit psát recenze na filmy? Zajímalo by vás to? V životě jsem ještě žádnou nenapsala, takže kvalita by byla každopádně pochybná, ale pokud byste o to měli zájem, můžu se aspoň pokusit.)
Teď už k náplni tohoto článku. Opět to budou moje pokusy o umělecké fotky, tentokrát z lesa. Jako tradičně jsem opět vybrala 5 fotek, které mi přišly nejlepší/nejzajímavější/nejpovedenější... Takže se můžete pokochat listím, broukem, žlutou květinou, čmelákem a mechem.


Pokud byste mé fotky chtěli jakkoli využít, prosím pouze s uvedením zdroje!
Jako vždy budu moc ráda za vaše upřímné názory a případné rady.
Mějte se krásně,
vaše Váhavá

Outfit 0.1 - košilové šaty

26. července 2017 v 18:06 | Váhavá |  Moje outfity
Ahoj všichni,
dnes přicházím s typem článku, který na tomto blogu ještě nebyl. Jedná se o článek, ve kterém vám ukážu svůj outfit. Tenhle outfit je poměrně hodně jednoduchý, takže ho nepovažuji za příliš inspirativní, ale třeba i tak někoho zaujme. Je zajímavý tím, že kromě bot jsem všechny kousky sehnala na vinted.cz, čímž bych vám tuto stránku chtěla vřele doporučit. Můžete tam pořídit krásné málo nošené i úplně nové kousky za velmi výhodné ceny. Také můžete samozřejmě prodávat nebo měnit svoje oblečení, které už se vám nehodí. Doporučuji tam koukout.
Teď už k outfitu.

Šaty: Tom Tailor
Jak už jsem psala výše, pořizovala jsem je na vintedu. Stály mě myslím okolo 300 kč, ale přesně si to nepamatuji. Jsou z příjemného materiálu a přijde mi, že lichotí postavě. Myslím, že to je obecně výhoda košilových šatů - sluší snad každému a na léto jsou velmi pohodlné. A velké plus těchto konkrétních je fakt, že mají kapsy. (Taky máte tak rádi kapsy jako já?) Omluvte prosím jejich lehké pomačkání.
Boty: CCC
Boty jsem kupovala myslím minulý rok, ale sestra si je kupovala letos, takže se pravděpodobně stále dají sehnat. Jsou to takové celkem obyčejné sandálky, mají plochou podrážku, takže nic na delší tůry, ale do města poslouží skvěle. Cenu si nepamatuji, ale odhaduji okolo 500 kč.
Kabelka: Atmosphere
Kabelku jsem vyměnila na vintedu. Pro případ, že by někdo nevěděl, o co se jedná - na vintedu můžete věci nejen nakupovat a prodávat, ale zároveň měnit. Někomu napíšete, že vás u něj zaujala např. kabelka, jestli by se nekouknul na předměty, které nabízíte vy a něco se mu nezalíbilo. Pokud si u vás daná osoba něco vybere, vy jí to pošlete a ona vám na oplátku pošle vybranou kabelku. Snad moje vysvětlení dává trohu smysl. Už si nepamatuji, za co jsem kabelku vyměnila, každopádně jsem s ní spokojená. Líbí se mi, že část popruhu je z řetízku (detail kabelky viz celý článek).
Náhrdelník: Fossil
Náhrdelník jsem opět kupovala na vintedu. Stál mě 400 kč, nový stojí okolo 1400 kč. Jedná se o chirurgickou ocel pozlacenou růžovým zlatem. Takhle značka má obecně moc hezké šperky, ale na mě jsou poměrně drahé, proto jsem zvolila šperk použitý, který ovšem vypadá jako nový. Detail náhrdelníku je v celém článku.

Design pro vás 0.3 - břízy

25. července 2017 v 18:00 | Váhavá |  Designy pro vás
Ahoj všichni,
dnes přicházím opět s designem. Opět jsem využila jednu z mých fotek, tentokrát fotku z lesa. Celý design je poměrně jednoduchý, v tlumených přírodních barvách. Abych byla upřímná, jsem z něj trochu rozpačitá, určitě se dal pojmout lépe. Jsem zvědavá, co na něj řeknete vy :)
Žádný vhodný nadpis jsem nevymyslela, proto případnému zájemci na design napíšu, co si bude přát. Písmo nadpisu (Dry Brush) - ke stažení ZDE, ostatní písmo (Quicksand) ZDE.
Pokud se vám design zalíbí a chtěli byste ho na svém blogu, napište mi pod tento článek a domluvíme se.
Po kliknutí na obrázek by se vám měla ukázat plná velikost.Jako vždy se budu těšit na vaše názory a případné rady na zlepšení :)
Mějte se krásně,
vaše Váhavá

Fotky 0.2 - ze života hlemýždě

24. července 2017 v 18:53 | Váhavá |  Moje fotky
Ahoj všichni,
o víkendu jsem byla s rodiči na chatě, kde jsem neměla přístup k internetu, proto zde nebyly žádné nové články. Ovšem ani tak jsem nezahálela a vzniklo poměrně velké množství fotek, které budu na blogu postupně zveřejňovat. Jako první vám přináším několik fotek hlemýžďů zahradních, které se mi podařilo zastihnout na naší zahradě. Pózovali poměrně ochotně. Rozhodla jsem se, že opět zveřejním jenom pět nejpovedenějších. Plus bych chtěla všem poděkovat za milé komentáře u minulého článku a i za radu ohledně kontrastu, pokusila jsem se si s tím trochu pohrát.


Jako vždy budu moc ráda za upřímné názory.
A samozřejmě nekrást. Pokud byste moje fotky chtěli nějak využít, pouze s uvedením zdroje!
Mějte se krásně,
vaše Váhavá

Fotky 0.1 - na zahradě

21. července 2017 v 19:07 | Váhavá |  Moje fotky
Ahoj všichni,
dnes přicházím opět s pokusy o umění, tentokrát se jedná o fotky. Focením se zabývám pouze naprosto amatérsky, takže to podle toho také vypadá. Dnes odpoledne jsem po delší době oprášila zrcadlovku a šla ji provětrat na zahradu. Vzniklo přesně 175 fotek, z nihcž většina byla snaha o zachycení hmyzu, což samozřejmě ne vždy vyšlo (spíš skoro nikdy). Přidávám sem tedy jen 5 nejpovedenějších. Nazvala jsem je vlmi originálně: čmelák, včela, nezralé ostružiny, list meruňky, bobule rakytníku.
Jako vždy budu moc ráda, pokud mi napíšete svůj upřímný názor.


Mějte se krásně,
vaše Váhavá

Jak jsem se nechala ostříhat na ježka

20. července 2017 v 10:56 | Váhavá
Ahoj všichni,
tentokrát přicházím s článkem, který se kupodivu netýká grafiky. Jak už název napovídá, půjde zde o vlasy. Konkrétně o výraznou změnu vlasů. Asi bych se zde chtěla pokusit trochu bojovat proti stereotypům a možná dodat odvahu někomu, kdo třeba uvažuje o podobné radikální změne.
I v dnešní době občas totiž narazím na názor, ze kterého je mi trochu smutno. Tedy - na takové názory narážím často, ale v tomhle článku se zaměřím pouze na ty ohledně vlasů. Chápu, že je to téma poměrně povrchní, ale přijde mi, že krásně ukazuje předsudky některých jedinců.

A s čím se tedy můžete setkat, pokud jste ženou a chystáte se na radikální zkrácení vaší hřívy?
"Takových dlouhých vlasů je škoda!"
"Dřív nebo později budeš litovat!"
"Ženská má mít vlasy!"
"Chlapům se krátké vlasy na ženách nelíbí!"
"Budeš vypadat jako kluk!"
"Krátké vlasy nosí akorát lesby!"

Se všemi těmito názory jsem se někdy v životě setkala. Pokusím se je nějakým způsobem rozebrat.
"Takových dlouhých vlasů je škoda!"
Škoda ve smyslu, že jste si je pěstovali 5 let a najednou jsou za 3 vteřiny pryč? Pokud se bez nich budete cítit líp, není co řešit. Pokud zjistíte, že to pro vás není, vlasy dorostou. Vážně, nesekáte si nohu.
Nebo pokud máte na mysli těch pár desítek centimetrů vlasů, které se ustřihnou - ty samozřejmě nemusí letět do koše. Není problém vlasy prodat nebo věnovat - budou pak využity na prodlužení, různé příčesky a paruky, ze kterých někdo další bude mít radost.
"Dřív nebo později budeš litovat!" To nemůže s jistotou nikdo vědět. Myslím si, že pokud někomu v hlavě neustále hlodá myšlenka o zkrácení vlasů, je nejlepším řešením to prostě udělat. Protože jedině tak člověk zjistí, jestli se v krátkých vlasech cítí dobře nebo ne. A pokud ne, alespoň si to zkusil a nemusí přemýšlet co by kdyby. A jak už jsem psala v minulém bodu, vlasy vždycky dorostou.
"Ženská má mít vlasy!" Nechápu, jak souvisí to, co mám mezi nohama s tím, co bych měla mít na hlavě. Pokud tam někdo souvislost vidíte, budu ráda za vysvětlení.
"Chlapům se krátké vlasy na ženách nelíbí!" Vůbec žádnému chlapovi na světě se na ženách nelíbí krátké vlasy? Opravdu jste se zeptali všech? Radši si to ještě zkontrolujte. A pokud máte zkontrolováno, stále jste mě nepřesvědčili. Pro mě je hlavní, abych se já cítila dobře. Myslím si, že dělat nebo nedělat něco jenom proto, abych se zalíbila mužům je prostě... asi bych řekla hloupé.
"Budeš vypadat jako kluk!" To může a nemusí být pravda. Záleží na konkrétním člověku, na stylu oblékání, případně líčení atd. A když vypadám jako kluk? No a? Myslím si, že člověk, který má jasno v tom, kdo je, s tím nebude mít problém. To, jak moc se cítím být ženou, přece není dáno tím, jak vypadám. Zkracení vlasů nemění vůbec nic na mé osobnosti.
"Krátké vlasy nosí akorát lesby!" Délka vlasů neurčuje sexuální orientaci. Šok! Skandál! K tomuhle bodu platí v podstatě to samé, jako k předchozímu. Že vás někdo bude považovat za lesbu? A co? Homosexuální orientace je něco negativního? A kromě toho - posuzování člověka na základě vzhledu něco vypovídá pouze o posuzujícím, ne o posuzovaném.

Článkem se nesnažím říct, že by se všechny ženy měly ostříhat na krátko. Velmi dobře si uvědomuji, že spoustě žen by krátké vlasy neslušely. Ale pokud po krátkých vlasech toužíte, proč to nezkusit? Já to zkusila a žiju. A nikdy jsem toho nelitovala.

Prosím nelekejte se těch rozmazaných obličejů. Vím, že to vypadá trochu divně, ale chtěla jsem zůstat alespoň trochu anonymní. Já tedy nešla přímo z takhle dlouhých vlasů hned na úplně krátké, měla jsem jakési mezistupně, což mi přijde jako dobré řešení, pokud nemáte odvahu ustřihnout to všechno najednou, což úplně chápu. A připravte se na to, že to nejspíš bude šok. Tomu se asi nedá vyhnout.


Budu moc ráda, pokud mi napíšete, jaký máte na toto téma názor vy, případně jestli máte s podobnými změnami vlastní zkušenosti. Moc ráda to uvidím i s jiného úhlu pohledu.
Mějte se krásně,
vaše Váhavá

Design pro vás 0.2 - kouzelná zahrada

19. července 2017 v 18:44 | Váhavá |  Designy pro vás
Ahoj všichni,
opět přicházím s designem. Obávám se, že tenhle blog se možná trochu zvrhne grafickým směrem, ale snad si i tak najde své čtenáře.
Tentokrát jsem na design využila fotku, kterou jsem pořídila na naší zahradě, proto ten název (kouzelná ta zahrada sice není, ale napsat tam jenom "garden" by prostě nepůsobilo tak efektně). Je to celkem dost jednoduchý design, spíše trochu tmavší, ale musím říct, že barevně se mi líbí. Opět sem zatím nebudu dávat návod na nastavení, pouze pokud by se ozval nějaký zájemce (prosím do komentářů pod tenhle článek), návod dodám. Písmo použité v záhlaví je Sorelines Script - ke stažení ZDE, ostatní písmo Myriad Web Pro.
Po klinutí na náhled by se vám měla ukázat plná velikost.


Opět vás chci poprosit, abyste mi napsali svůj upřímný názor, případně co konkrétního byste změnili, opravdu mě to zajímá :)
A samozřejmě nekrást, to je asi jasné.
Mějte se krásně,
vaše Váhavá

Design pro vás 0.1 - větev

18. července 2017 v 17:23 | Váhavá |  Designy pro vás
Zdravím všechny,
přicházím s prvním "opravdovým" článkem. Pokud jste četli článek úvodní, asi vás až tak nepřekvapí, že se jedná o grafiku. Konkrétně o design. Je v takových lehce kýčovitých barvách, na mě až nechutně optimistický. Pracovní název zněl vetev_design a to mu i zůstane. Mimochodem ta větev mi dala celkem dost práce, tak snad vypadá aspoň trochu k světu. Font, který jsem použila se nazývá Shorelines Script a je ke stažení ZDE. Ostatní písmo je Myriad Web Pro. Zatím sem nebudu dávat návod na nastavení, jelikož sem stejně skoro nikdo nezavítá, ale pokud by se vám design náhodou zalíbil a chtěli byste ho na svém blogu, neváhejte napsat do komentářů a já sem návod dodám. Budu ráda pokud mi napíšete svůj upřímný názor, chci se zlepšovat, takže se opravdu nebojte kritizovat.
A ano, vím, že jsem se lehce minula ročnímm obdobím, ale třeba má někdo natolik rád jaro, že ho takový detali nerozhází. Nebo případně můžu nadpis na přání změnit, to je taky řešení.
Tady je to veledílo. Po kliknutí na obrázek by se vám měla ukázat plná velikost.A opravdu, napište mi názor, ať už je jakýkoli, zajímá mě.
A prosím samozřejmě nekrást.
Mějte se krásně,
vaše Váhavá

Vítejte

17. července 2017 v 21:35 | Váhavá
Zdravím všechny, kteří sem náhodou zabloudili.
Tohle je první článek na blogu, proto se pokusím nějak vysvětlit, o co tady na blogu půjde. Ale opravdu jenom pokusím, jelikož v tom sama stále nemám úplně jasno (povšimněte si názvu blogu).

Proč jsem blog založila?
Z čisté nostalgie. Víte, tohle není zdaleka můj první blog. První blog jsem založila v červnu 2009, kdy mi bylo 12 let. Byl to takový celkem typický dětský blog, kam jsem přidávala obrázky zkopírované z internetu (kusovky), pořádala soutěže (bleskovky), psala postřehy ze svého života ("No...opět se ozývám..."), ale pokoušela se i o originální tvorbu, takže nechyběly fotky naší kočky a prvotní grafické výtvory. A právě to grafičení mě nadchlo. Už v sprnu téhož roku jsem společně se svou sestrou založila grafický blog, kde jsme vyráběly vše od avatarů až po designy. A za pár měsíců jsme se v tomhle "řemesle" výrazně zlepšili. Nechci se nějak vychloubat (vlastně asi chci), ale myslím, že na třináctiletého člověka jsem neměla špatné výslekdy. Vlastně byly možná i hodně dobré. Horší je fakt, že od té doby už jsem se ve svých grafických výkonech nijak výrazně nezlepšovala, takže jako dvacetiletá žádná mistrovská díla neprodokuji. Na nějaké zlepšování už momenálně nemám čas, jelikož jsem omylem skončila na medicíně (ale o tom zase někdy jindy). Každopádně je to takový můj naivní sen, že bych se jednou mohla živit něčím, co by s grafikou alespoň souviselo, ačkoli k tomu aktuálně vůbec nesměřuji.
Ale vraťme se ke Stručné historii mého blogování. Měla jsem ještě několik dalších blogů, z toho jeden o Michaelovi Jacksonovi, kde jsem se pokoušela psát povídky (v tom jsem narozdíl od grafiky nebyla dobrá ani ve třinácti). Zkrátka a dobře, poslední článek na blog jsem napsala v březnu 2013. A od té doby jsem si neustále pohrávala s myšlenkou, že bych se k blogování zase vrátila. Tak mě tady máte.
Kdo ví, jak dlouho mi tohle nadšení vydrží, pravděpodobně maximálně do začátku dalšího semestru, ale proč to nezkusit. Navíc mě zajímá, jestli mi to, co stvořím ve dvaceti bude za pár let připadat tak hrozně hloupé jako to, co jsem tvořila ve dvanácti.

Co budu na blog přidávat?
Nemám tušení. Jak už ostatně název napovídá. Ale viděla bych to na cokoli, co mě zrovna napadne. Ale nejspíše se tady objeví nějaké mé pokusy o umělecká díla, ať už hmotná nebo digitální (dává to smysl?), pokusím se zde prezentovat některé svoje názory a.... a tak vůbec. Zkrátka něco z toho vyleze. Doufejme.

Proč ten název?
Protože jsem o adrese blogu přemýšlela tak dlouho, až nebyla jiná možnost. Jsem obecně hodně váhavý člověk. Nevěřím sice, že by to mělo cokoli společného s polohou hvězd na obloze, ale znamení váhy na mě celkem sedí. Alespoň v tomhle ohledu. Takže prostě Váhavá - stručné, jasné, výstižné.

A co s tím vším má sakra společného ta levandule?
Jelikož jsem samozřejmě váhala, jak by měl vypadat design na tento blog, skončila jsem nakonec s něčím, co asi nebude souviset s ničím. Jen mám prostě tuhle květinu ráda, líbí se mi jak vypadá a voní, a proto jsem se pokusila jednu zpodobnit. Snad si je alespoň trochu podobná.

Myslím, že tohle by mohlo být úvodem asi vše, snad jsem stručně nastínila, co se tady bude dít. Jinak menu je momentálně jen tak na parádu, přes odkazy se nikam nedostanete. Na tom všem se bude teprve nějakým způsobem pracovat. A chtěla bych vás poprosit, abyste mě upozorňovali na případné chyby v textu. Vím, že ve dvaceti už bych měla umět psát, ale například čárky stále nezvládám a potřebuju se je konečně naučit. Takže směle do opravování.

Mějte se krásně,
vaše Váhavá