Vítejte na tomto blogu. Nebojte se, stále existuju, akorát si momentálně užívám poslední zbytky prázdnin a na blog nemám příliš pomyšlení.

Vítejte

17. července 2017 v 21:35 | Váhavá
Zdravím všechny, kteří sem náhodou zabloudili.
Tohle je první článek na blogu, proto se pokusím nějak vysvětlit, o co tady na blogu půjde. Ale opravdu jenom pokusím, jelikož v tom sama stále nemám úplně jasno (povšimněte si názvu blogu).

Proč jsem blog založila?
Z čisté nostalgie. Víte, tohle není zdaleka můj první blog. První blog jsem založila v červnu 2009, kdy mi bylo 12 let. Byl to takový celkem typický dětský blog, kam jsem přidávala obrázky zkopírované z internetu (kusovky), pořádala soutěže (bleskovky), psala postřehy ze svého života ("No...opět se ozývám..."), ale pokoušela se i o originální tvorbu, takže nechyběly fotky naší kočky a prvotní grafické výtvory. A právě to grafičení mě nadchlo. Už v sprnu téhož roku jsem společně se svou sestrou založila grafický blog, kde jsme vyráběly vše od avatarů až po designy. A za pár měsíců jsme se v tomhle "řemesle" výrazně zlepšili. Nechci se nějak vychloubat (vlastně asi chci), ale myslím, že na třináctiletého člověka jsem neměla špatné výslekdy. Vlastně byly možná i hodně dobré. Horší je fakt, že od té doby už jsem se ve svých grafických výkonech nijak výrazně nezlepšovala, takže jako dvacetiletá žádná mistrovská díla neprodokuji. Na nějaké zlepšování už momenálně nemám čas, jelikož jsem omylem skončila na medicíně (ale o tom zase někdy jindy). Každopádně je to takový můj naivní sen, že bych se jednou mohla živit něčím, co by s grafikou alespoň souviselo, ačkoli k tomu aktuálně vůbec nesměřuji.
Ale vraťme se ke Stručné historii mého blogování. Měla jsem ještě několik dalších blogů, z toho jeden o Michaelovi Jacksonovi, kde jsem se pokoušela psát povídky (v tom jsem narozdíl od grafiky nebyla dobrá ani ve třinácti). Zkrátka a dobře, poslední článek na blog jsem napsala v březnu 2013. A od té doby jsem si neustále pohrávala s myšlenkou, že bych se k blogování zase vrátila. Tak mě tady máte.
Kdo ví, jak dlouho mi tohle nadšení vydrží, pravděpodobně maximálně do začátku dalšího semestru, ale proč to nezkusit. Navíc mě zajímá, jestli mi to, co stvořím ve dvaceti bude za pár let připadat tak hrozně hloupé jako to, co jsem tvořila ve dvanácti.

Co budu na blog přidávat?
Nemám tušení. Jak už ostatně název napovídá. Ale viděla bych to na cokoli, co mě zrovna napadne. Ale nejspíše se tady objeví nějaké mé pokusy o umělecká díla, ať už hmotná nebo digitální (dává to smysl?), pokusím se zde prezentovat některé svoje názory a.... a tak vůbec. Zkrátka něco z toho vyleze. Doufejme.

Proč ten název?
Protože jsem o adrese blogu přemýšlela tak dlouho, až nebyla jiná možnost. Jsem obecně hodně váhavý člověk. Nevěřím sice, že by to mělo cokoli společného s polohou hvězd na obloze, ale znamení váhy na mě celkem sedí. Alespoň v tomhle ohledu. Takže prostě Váhavá - stručné, jasné, výstižné.

A co s tím vším má sakra společného ta levandule?
Jelikož jsem samozřejmě váhala, jak by měl vypadat design na tento blog, skončila jsem nakonec s něčím, co asi nebude souviset s ničím. Jen mám prostě tuhle květinu ráda, líbí se mi jak vypadá a voní, a proto jsem se pokusila jednu zpodobnit. Snad si je alespoň trochu podobná.

Myslím, že tohle by mohlo být úvodem asi vše, snad jsem stručně nastínila, co se tady bude dít. Jinak menu je momentálně jen tak na parádu, přes odkazy se nikam nedostanete. Na tom všem se bude teprve nějakým způsobem pracovat. A chtěla bych vás poprosit, abyste mě upozorňovali na případné chyby v textu. Vím, že ve dvaceti už bych měla umět psát, ale například čárky stále nezvládám a potřebuju se je konečně naučit. Takže směle do opravování.

Mějte se krásně,
vaše Váhavá
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 NaTyy NaTyy | Web | 19. července 2017 v 16:37 | Reagovat

také jsem znamení váha a opravdu na tom něco bude :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama